Kieli Valikko

Konsultit

Markku Aarni

Myyntijohtaja, valmentaja
Suomen Projekti-Instituutti Oy
Olipa kyseessä valmennuksessa opiskeltavat asiat tai johtoryhmän toimintatapojen kehittäminen kohti parempaa projektisalkunhallintaa, Markun ohjenuorana asiakastyössä on ”miten saada paremmat tulokset tehokkaasti”.
Puhelin: +358 500 655 396
Sähköposti: markku.aarni@projekti-instituutti.fi

Virpi Elers

Director, Professional Services
Suomen Projekti-Instituutti Oy
Virpillä on laaja yli 20 vuoden kokemus projektityöstä. Nykyisin Virpin työviikot muodostuvat asiakasyritysten valmentamisen ja projektitoiminnan käytäntöjen kehittämisen lisäksi projektihallinnan ohjelmistojen valinnan, käyttöönoton ja käytön tuesta.
Puhelin: +358 50 301 7549
Sähköposti: virpi.elers@projekti-instituutti.fi

Teuvo Kaikkonen

Seniorikonsultti
Suomen Projekti-Instituutti Oy
Puhelin: +358 400 659 160
Sähköposti: teuvo.kaikkonen@projekti-instituutti.fi

Matti Ahvenharju

Projektijohtamisen valmentaja
Suomen Projekti-Instituutti Oy
Puhelin: +358 500 609 999
Sähköposti: matti.ahvenharju@projekti-instituutti.fi

Hanna Andersson

Tuottaja
Suomen Projekti-Instituutti Oy
Hannalla on lähes kymmenen vuoden kokemus ammatillisen osaamisen kehittämisestä sekä valmennusten järjestämisestä liiketalouden ja projektijohtamisen alalla. Hanna toimii valmennusohjelmien tuottajana ja sisällöntuottajana.
Puhelin: +358 50 421 2363
Sähköposti: hanna.andersson@projekti-instituutti.fi

Chen Chen

Projektijohtamisen konsultti
Chen kirjoittaa diplomityötään otsikolla “Developing A Change Management Maturity Assessment Model“ Oulun yliopistoon sekä osallistuu Projekti-Instituutin markkinointitoimiin Kiinassa.
Puhelin: +358 46 525 5162
Sähköposti: chen.chen@projekti-instituutti.fi

Matti Haukka

Seniorikonsultti
Suomen Projekti-Instituutti Oy
Matti on yksi Projekti-Instituutin perustajaosakkaista. Hänellä on yli 25 vuoden kokemus projektijohtamisen konsulttina ja valmentajana. Hän on kansainvälisestikin arvostettu alan asiantuntija, ja kouluttaa mm. IPMA Advanced PM -kursseilla.
Puhelin: +358 500 506 004
Sähköposti: matti.haukka@projekti-instituutti.fi

Teppo Nurminen

Toimitusjohtaja, valmentaja
Suomen Projekti-Instituutti Oy
Tepolla on yli 20 vuoden kokemus projektijohtamisesta sekä tuotekehityksen ja projektitoiminnan kehittämisestä kansainvälisissä ympäristöissä. Häntä kiinnostavat strategian ja ihmisten johtamisen kysymykset niin projekteissa kuin työelämässä yleensäkin.
Puhelin: +358 40 550 4806
Sähköposti: teppo.nurminen@projekti-instituutti.fi

Annika Oinonen

Projektijohtamisen konsultti
Suomen Projekti-Instituutti Oy
Annikalla on pitkä kokemus erilaisten yritysten projektitoiminnan kehittämisestä aina yksittäisen projektin hallinnan näkökulmasta koko yrityksen projektimalliin ja -työkaluihin. SPI:ssä Annika toimii konsulttina ja valmentajana.
Puhelin: +358 50 5709 947
Sähköposti: annika.oinonen@projekti-instituutti.fi

Mia Petäinen

Director, Development
Suomen Projekti-Instituutti Oy
Mialla on vahva projektijohtamisen kokemus yli 25 vuoden ajalta. Mia on ollut kehittämässä lukuisten eri toimialojen organisaatioiden projekti-, ohjelma- ja projektisalkun johtamista sekä toimii johdon ja projektipäälliköiden valmentajana.
Puhelin: +358 50 436 2496
Sähköposti: mia.petainen@projekti-instituutti.fi

Mika Purola

Projektijohtamisen konsultti
Suomen Projekti-Instituutti Oy
Mikalla on pitkä kokemus henkilöstön kehittämistehtävistä, projektinjohtamisesta sekä valmentamisesta. Hän toimii pitkien valmennusohjelmien ohjelmajohtajana sekä valmentajana.
Puhelin: +358 50 572 1872
Sähköposti: mika.purola@projekti-instituutti.fi