Kieli Valikko

Konsultit

Markku Aarni

Myyntijohtaja, valmentaja
Olipa kyseessä valmennuksessa opiskeltavat asiat tai johtoryhmän toimintatapojen kehittäminen kohti parempaa projektisalkunhallintaa, Markun ohjenuorana asiakastyössä on ”miten saada paremmat tulokset tehokkaasti”.
Puhelin: +358 500 655 396
Sähköposti: markku.aarni@projekti-instituutti.fi

Virpi Elers

Director, Professional Services, valmentaja
Virpillä on laaja yli 20 vuoden kokemus projektityöstä. Nykyisin Virpin työviikot muodostuvat asiakasyritysten valmentamisen ja projektitoiminnan käytäntöjen kehittämisen lisäksi projektihallinnan ohjelmistojen valinnan, käyttöönoton ja käytön tuesta.
Puhelin: +358 50 301 7549
Sähköposti: virpi.elers@projekti-instituutti.fi

Teuvo Kaikkonen

Seniorikonsultti, valmentaja
Puhelin: +358 400 659 160
Sähköposti: teuvo.kaikkonen@projekti-instituutti.fi

Matti Ahvenharju

Projektijohtamisen valmentaja
Puhelin: +358 500 609 999
Sähköposti: matti.ahvenharju@projekti-instituutti.fi

Hanna Andersson

Tuottaja
Hannalla on kymmenen vuoden kokemus ammatillisen osaamisen kehittämisestä sekä valmennusten järjestämisestä liiketalouden ja projektijohtamisen alalla. Hanna toimii valmennusohjelmien tuottajana ja sisällöntuottajana.
Puhelin: +358 50 421 2363
Sähköposti: hanna.andersson@projekti-instituutti.fi

Matti Haukka

Seniorikonsultti, valmentaja
Matti on yksi Projekti-Instituutin perustajaosakkaista. Hänellä on yli 25 vuoden kokemus projektijohtamisen konsulttina ja valmentajana. Hän on kansainvälisestikin arvostettu alan asiantuntija, ja kouluttaa mm. IPMA Advanced PM -kursseilla.
Puhelin: +358 500 506 004
Sähköposti: matti.haukka@projekti-instituutti.fi

Vesa Ilama

Liiketoimintajohtaja, valmentaja
Vesan kokemus kattaa niin projekti-, ohjelma- että salkkujohtamisen kuin erilaiset PMO- sekä leadership-tehtävätkin. Hän on myös valmentanut projekti- ja strategiajohtamista. SPI:ssäkin hän toimii johtoryhmäroolinsa lisäksi valmentajana ja konsulttina.
Puhelin: +358 40 548 3529
Sähköposti: vesa.ilama@projekti-instituutti.fi

Johanna Leviäkangas

Projektijohtamisen konsultti
Johannan tausta on projektinjohtamistehtävistä mm. IT-järjestelmäkehityksen parissa. Projekti-Instituutin asiakkaita hän auttaa projektijohtamisen ja ketterän kehittämisen konsulttina ja valmentajana.
Puhelin: +358 50 4341542
Sähköposti: johanna.leviakangas@projekti-instituutti.fi

Teppo Nurminen

Toimitusjohtaja, valmentaja
Tepolla on yli 20 vuoden kokemus projektijohtamisesta sekä tuotekehityksen ja projektitoiminnan kehittämisestä kansainvälisissä ympäristöissä. Häntä kiinnostavat strategian ja ihmisten johtamisen kysymykset niin projekteissa kuin työelämässä yleensäkin.
Puhelin: +358 40 550 4806
Sähköposti: teppo.nurminen@projekti-instituutti.fi

Mia Petäinen

Director, Development
Mialla on vahva projektijohtamisen kokemus yli 25 vuoden ajalta. Mia on ollut kehittämässä lukuisten eri toimialojen organisaatioiden projekti-, ohjelma- ja projektisalkun johtamista sekä toimii johdon ja projektipäälliköiden valmentajana.
Puhelin: +358 50 436 2496
Sähköposti: mia.petainen@projekti-instituutti.fi

Mika Purola

Projektijohtamisen konsultti
Mikalla on pitkä kokemus henkilöstön kehittämistehtävistä, projektinjohtamisesta sekä valmentamisesta. Hän toimii pitkien valmennusohjelmien ohjelmajohtajana sekä valmentajana.
Puhelin: +358 50 572 1872
Sähköposti: mika.purola@projekti-instituutti.fi